27.052009

Rozstrzygnięcie VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o regionie " Kujawy słowem malowane" (III Powiatowy Konkurs Krasomówczy)

Organizatorzy:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Radziejowie ( B. Rolirad), Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Radziejowie (M. Eznarska)

Jury Konkursu:

Przewodnicząca - Jolanta Misztal

Członkowie         - Piotr Kwiatkowski

-  Urszula, Bogdan Lisowscy

-  Danuta Wielgosz

Przyznano nagrody  i  wyróżnienia w kategorii Szkół Podstawowych:

I miejsce -  Natalia Kucal ze Szkoły Podstawowej w Topólce

II miejsce - Anna Kręplewska ze Szkoły Podstawowej w Morzycach

III miejsce  - Aleksandra Malicka ze Szkoły Podstawowej w Woli Skarbkowej

III miejsce  - Monika Nowak  ze Szkoły Podstawowej w Topólce.

Wyróżnienia przyznano Klaudii Balcerak ze Szkoły Podstawowej w Woli Skarbkowej i Michałowi Gulczyńskiemu ze Szkoły Podstawowej w Radziejowie.

Kategoria Szkół gimnazjalnych.

I miejsce przyznano Mateuszowi Stępińskiemu

II miejsce Benjaminowi Lewickiemu

z Publicznego Gimnazjum Nr1 w Radziejowie

Laureaci konkursu będą reprezentowali powiat radziejowski w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym w Golubiu Dobrzyniu. W konkursie udział wzięło 23 uczestników ze szkół w Morzycach, Osięcin, Topólki, Woli Skarbkowej, Radziejowa oraz ZSCKU w Przemystce.

Jury podkreśliło wysoki poziom Konkursu. Wyraża podziękownia dla nauczycieli przygotowujących znakomite teksty do wystąpień uczestników dotyczące zwyczajów, obrzędów i tradycji kujawskich, walorów turystyczno - krajoznawczych regionu, historii, legend miejscowości czy sylwetek ludzi naszego reionu. Także gratulujemy znakomitych wystąpień wszystkich uczestników.

Konkurs jest znakomitą promocją ziemi radziejowskej.

Organizatorzy dziękują Staroście Panu Marianowi Zielińskiemu oraz Burmistrzowi Miasta Sławomirowi Bykowskiemu za wspieranie konkursu i ufundowanie nagród.

Spotkanie zakończył Bogdan Lisowski - poeta, animator kultury z Kłóbki, który zaprezentował gwarę kujawską, utwory Kujawskie m.in. "Dziunek Kujawioka".