05.082009

Wyniki XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Franciszka Becińskiego.

W ramach obchodów XXXV DNI RADZIEJOWA 25 czerwca o godz. 11 w czytelni biblioteki odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. F. Becinskiego.

Jury konkursu dr Tomasz Lebioda, Ella Hyciek, Krystian Czerwiński ( Manteuffel) przyznało nagrody, wyróżnienia.

W dziedzinie poezji:

I nagroda - kwota 1200zł – przyznano Eli Galoch z Turku,

II nagroda -kwota 700 zł – przyznano Mirosławowi Glazikowi z Kowala,

III nagroda - kwota 500zł – przyznano Andrzejowi May z Osięcin.

Wyróżnienia w kwocie 200 zł, otrzymali :

Grzegorz Chwieduk z Kępic woj. zachodnio-pomorskie,

Aleksandra Ochmańska z Włocławka,

Lidia Gzowska z Rogowa,

Herubina Trojanowska z Torunia.

W kategorii młodzieżowej przyznano:

I nagroda - Agnieszka Mielniczek ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Włocławka,

II nagroda - Martyna Wesołowska z Publicznego Gimnazjum w Bądkowie,

III nagroda - Katarzyna Tomalak z Publicznego Gimnazjum w Bądkowie.

Wyróżnienia przyznano:

• Karolinie Janiak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radziejowie,

• Ninie Racinowskiej i Karolinie Pietruszewskiej ze Szkoły Podstawowej ze Szkoły Podstawowej nr 19 we Włocławku oraz Michaeli Klein z Niemiec. Nagrodę specjalną za promocje Konkursu Literackiego, twórcom regionu otrzymała Ilona Lipska z Radziejowa. Wręczono także podziękowania nauczycielom opiekunom uczni Pani Grażynie Trzmiwlewskiej z Radziejowa, Annie Koniecznej ze Szkoły Podstawowej nr 19 we Włocławku oraz Halinie Dondodskiej z Publicznego Gimnazjum w Bądkowie.

Konkurs został dofinansowany ze środków samorządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego w ramach konkursu ofert „ Upowszechnianie i rozwój kultury, sztuki, ochrona tradycji i dziedzictwa narodowego”. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Radziejów, Starostę Powiatu radziejowskiego, Wójta Gminy Radziejów, Kujawsko – Dobrzyński Bank Spółdzielczy, Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osięcinach, Bank Spółdzielczy w Radziejowie.

Organizatorzy gratulują wszystkim laureatom i dziękują darczyńcom za pomoc w organizacji Konkursu Literackiego.