25.092009

Powiatowy konkurs dla osób niepełnosprawnych " BARWY JESIENI " - sztuka osób niepełnosprawnych

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. F. Becińskiego w Radziejowie,

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ogłasza

Powiatowy konkurs dla osób niepełnosprawnych " BARWY JESIENI "  - sztuka osób niepełnosprawnych

Cele konkursu

- propagowanie i promocja twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych,

- poszukiwanie uzdolnionych plastycznie osób niepełnosprawnych,

- aktywizownie osób niepełnosprawnych oraz stwarzanie warunków do szeroko pojmowanej integracji społecznej poprzez sztukę.

- rozwój osobowości osób niepełnosprawnych poprzez sztukę.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby niepełnosprawne, bez wzgledu na wiek i rodzaj niepełnosprawności, uprawiające amatorsko lub profesjonalnie sztukę.

- założeniem konkursu jest napisanie pracy literackiej o tematyce jesiennej (poezja, proza) lub wykonanie pracy plastycznej o tematyce jesiennej.

- w przypadku pracy plastycznej - forma i technika dowolna ( malowanie, rysowanie, wyklejanie, wydzieranie, wykorzystanie naturalnych " owoców jesieni", suszonych kwiatów, liści itp.)

- na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię, nazwisko, szkołę ( w przypadku ucznia) i nazwisko opiekuna.

Termin nadsyłania prac do 10 października 2009 roku.

O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa.

Dla uczestników przewidujemy NAGRODY!

Informacja o terminie wręczenia nagród zostanie podana w późniejszym czasie.

Prace należy kierować na adres:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie

ul. Objezdna 33