31.052015

V Wystawa Psów Przyjaciół Dzieci

V Wystawa Psów Przyjaciół Dzieci zorganizowana przez Gabinet Weterynaryjny Wiesław Wielgosz przy współudziale MiPBP w Radziejowie oraz  Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych SUBICERE w Radziejowie zgromadziła wielu miłośników psów i ich dziecięcych opiekunów.

Wystawiono psy wszelkiej rasy i maści od małych york - terrierów poprzez  chihuahua do  dużych labradorów i  syberian hussky. Nie zabrakło także  kundelków (zwanych przez weterynarzy z Radziejowa -  "owczarkami kujawskimi")
Nagrodzone za urodę i szczególny psi wdzięk(ocena jury) to:

1 miejsce dla Borysa (owczarek kujawski)- (właściciel Ramona Dąbrowska)
2.miejsce dla Brzoskwinka (yorkshire terrier) - (właściciel Sylwia Pokropiwny -dziewczynka jest  podopieczną SUBICERE)
3.miejsce dla Efi (berneński pies pasterski) - (własność Sławomir Miętkiewicz)

Swojego faworyta drogą losowania miała publiczność licznie zgromadzona na wystawie - Pupilem Publiczności została BAJKA (syberian hussky) - własność Paweł Centkowski
Wystawie towarzyszył konkurs plastyczny(tematem oczywiście mój przyjaciel pies) Wśród ok.100 prac nadesłanych nagrodzono i wyróżniono 15 uczestników

z Radziejowa i gminy Osięciny

I miejsce Kornelia Paprocka lat 6 (Radziejów)
II miejsce Nina Kwiatkowska lat 6 (Radziejów)
III miejsce Eryk Beciński lat 8 Pieńki Kościelskie (gm.Osięciny).