Miejska i Powiatowa Biblioteka im.Franciszka Becińskiego wespół z Towarzystwem Miłośników Kujaw

w Radziejowie były organizatorem „Dnia Kujawskiego”  dla dzieci spędzających ferie zimowe w bibliotece .

Uczestnicy zajęć  wśród kujawskich melodii i „Opowieści Kujawiaczka” Reginy Zaleskiej-Wojciechowskiej miały okazję zwiedzić Izbę Regionalną i  zapoznać się  z dawnymi zwyczajami i przedmiotami, które towarzyszyły Kujawiakom w dawnym życiu codziennym i od święta,  strojem kujawskim,  „na żywo” zaprezentowanym przez Prezes  TMK – Halinę Paczkowską, kujawskim haftem ludowym w mistrzowskim wykonaniu Pań Jadwigi Reske i Ewy Smykowskiej.

Dzieci zainspirowane kujawskimi klimatami zajęć wykonały prace plastyczne – imitacje na papierowych talerzykach fajansu kujawskiego , namalowały także strój kujawski utrwalając sobie  jego kolory i elementy.

Radziejowska Biblioteka składa podziękowanie Członkom Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie-  Halinie Paczkowskiej, Jadwidze Reske, Bożenie Płaczkowskiej, Ewie Smykowskiej oraz Karolowi Szmagalskiemu za zaangażowanie i uatrakcyjnienie zajęć feryjnych  w Bibliotece.