29.062012

Podsumowanie akcji "BIBLIOTEKA - MIEJSCEM BEZPIECZNEGO INTERNETU"

W dniach 13-25.06 w czytelni biblioteki odbył się kurs „3…2…1… Internet!”  w ramach kampanii „Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu”.  Zajęcia edukacyjne prowadzone były w poniedziałki, środy i piątki.  Uczestniczyło w nich 12 osób – uczniowie i uczennice z klas 4-6 radziejowskiej szkoły podstawowej, którym towarzyszył nauczyciel informatyki – pani Grażyna Trzmielewska.
Na zajęciach prowadząca przedstawiła uczestnikom za pomocą prezentacji multimedialnej zasady korzystania z Internetu i zagrożenia z nim związane. Wykorzystana została również prezentacja multimedialna „3…2…1… Internet!”, podczas której uczniowie podzieleni na grupy, oglądając kreskówki, wykonywali ćwiczenia indywidualne i grupowe. W czasie trwania prezentacji pozostali uczestnicy przy stanowiskach komputerowych przechodzili samodzielnie kurs „3…2…1… Internet!” na platformie e-learningowej.
Dnia 25 czerwca odbyło się podsumowanie kursu oraz wręczenie dyplomów uczestnikom.
Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, na których dowiedziały się wielu nowych ciekawych rzeczy związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.