17.102012

Lekcje języka polskiego dla uczniów Technikum Mechanicznego

W dniu 17.10.2012r.w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Radziejowie odbyły się lekcje języka polskiego dla uczniów Technikum Mechanicznego. Tematem przewodnim była 75 rocznica wydania "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza - lekcję poprowadziła polonistka Małgorzata Santysiak. Lekcji poświęconej Gombrowiczowi towarzyszyła prezentacja wypowiedzi Rity Gombrowicz - żony zmarłego pisarza, dla której " Ferdydurke " ma szczególną wartość nie tylko literacką ale i sentymentalną. Młodzież miała także okazję zapoznać się z gazetką zredagowaną przez uczniów krakowskich szkół, wydaną przez Wydawnictwo Literackie, upamiętniającą rocznicę wydania tego jakże ważnego dzieła polskiej prozy.

Drugą część lekcji prowadził bibliotekarz Krzysztof  Wątrobicz, który przybliżył uczniom tematykę związaną z nagrodami w dziedzinie literatury,

a w szczególności z Literacką Nagrodą NIKE, przyznaną w tym roku po raz piętnasty.