04.052011

Cykl spotkań w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK - 9 -13 V 2011

Od wielu lat biblioteki przygotowują cykl  spotkań

w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK  -   9 -13 V 2011

w radziejowskiej bibliotece odbędą się:

8 MAJA – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

9 MAJA –  „Cała Polska Czyta Dzieciom” – głośne czytanie dla najmłodszych czytelników zaproszonych do biblioteki.

10 MAJA  godz.10.00  –  XI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego  i Plastycznego dla kl. „0”  „Nasz przyjaciel Miś”.

- SPOTKANIE AUTORSKIE  z  Łukaszem Wierzbickim – pisarzem, podróżnikiem, dziennikarzem, autorem książek „Afryka Kazika”, Dziadek i Niedźwiadek”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”.

-godz. 15.00  -  Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

11 MAJA  – godz.9.00    - Okolicznościowy Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły dla uczniów klas VI szkół podstawowych i gimnazjalnych współorganizowany z Parafią p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Radziejowie . Miejsce konkursu - radziejowska Fara.

Godz.10.00 – „Cała Polska czyta dzieciom” – głośne czytanie.

12 MAJA  –  godz. 10.00   Teatrzyk kukiełkowy dla dzieci  kl. I-III SP.
W programie „Legendy polskie” ( w tym kujawskie),
 współorganizacja G. Trzmielewska

godz.10.00  – z okazji roku Heweliusza -  prelekcja "Jan Heweliusz w 400 - lecie urodzin czyli gwiazdy, piwo, polityka..."
Krzysztof Wątrobicz