15.092011

Recital utworów Starego Dobrego Małżeństwa

Jak potrzebna jest poezja, która czaruje, olśniewa i zachwyca wzbogacona muzyką, przekonali się organizatorzy i uczestnicy recitalu utworów Starego Dobrego Małżeństwa – Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Radziejowie.
    Recital zgromadził prawie 80 osób. Utwory legendy polskiej poezji śpiewanej zaprezentowały Aleksandra Antczak absolwentka radziejowskiego Liceum i jego obecna uczennica klasy drugiej  - Aneta Królak.
    Pierwsza, z nich już studentka studiów artystycznych, była wielokrotną laureatką Konkursów i Przeglądów Piosenki (m.in. I miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Legionowej w Warszawie w 2009r., druga – Aneta Królak jest zdobywczynią          I nagrody na tegorocznym Konkursie Piosenki Francuskiej w Radziejowie.
    Obie są podopiecznymi Karola Brzykcego – muzyka i nauczyciela nie szczędzącego wysiłku dla niezawodnych talentów muzycznych swych uczniów.