07.102011

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie we współpracy z Federacją Zielonych ze Szczecina

zaprasza na edukacyjną, prozdrowotną wystawę pt. „ UWAGA AZBEST”.

Celem wystawy jest ukazanie zastosowania azbestu ze szczególnym zaakcentowaniem jego szkodliwości dla środowiska naturalnego i zdrowia, a także wskazania jak postępować z wyrobami go zawierającymi.
    Wystawa wpisuje się w Krajowy Program Usuwania Azbestu i Materiałów Zawierających Azbest Stosowanych na Terytorium Polski oraz prozdrowotną ofertę edukacyjno – informacyjną biblioteki.
    Wystawa skierowana jest do wszystkich, którym nie jest obojętna ochrona środowiska naturalnego. Ekspozycji towarzyszy mini wykład pracowników biblioteki przygotowany w oparciu o dostępne publikacje.
Z wystawą można zapoznać się w czytelni biblioteki do końca października bieżącego roku.

Uczniowie szkół średnich zwiedzali wystawę i wysłuchali prelekcji.