07.112011

Gratulujemy Szymonowi Jezierskiemu uczniowi Gimnazjum Publicznego im. Ziemi Kujawskiej w Osięcinach

zajęcia I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w  Legnicy.

Szymon Jezierski to lauteat X Powiatowego Konkursu Krasomówczego " Kujawy słowem malowane", który odbył się w naszej bibliotece w czerwcu tego roku. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Franciszka Becińskiego mogła pilotować dalsze zmagania krasomówcze " swych" laureatów na etapie wojewódzkim w Golubiu - Dobrzyniu oraz na etapie ogólnopolskim w Legnicy, do której pojechał Szymon Jezierski z Gimnazjum Publicznego im. Ziemi Kujawskiej w Osięcinach i Agata Świrska z Gimnazjum Publicznego w Witowie. Szymon stał się zdobywcą  I  nagrody,  Agata zdobyła 11 miejsce.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie składa podziękowania Starostwu Powiatowemu oraz Wójtowi Gminy Osięciny a także Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Legnicy.