12.022009

KONCERT „ROMANSE I TĘSKNOTY” w wykonaniu BARBARY KALINOWSKIEJ

11 lutego b.r. w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie  sympatycy poezji i muzyki   mieli okazję wysłuchać niecodziennego  kameralnego recitalu pt.”Romanse i tęsknoty…” w wykonaniu Barbary Kalinowskiej – artystki  wielokrotnie podziwianej przez  radziejowskich miłośników piosenki poetyckiej. Tym razem piosenkarka  przy akompaniamencie  własnym gitary,   sugestywnie i  z uczuciem wykonała    - romanse  rosyjskie i cygańskie. Słowo wiążące, stanowiące dodatkowy walor poznawczy miała Urszula Guźlecka znana dziennikarka telewizji bydgoskiej, która swym ciepłym głosem przybliżyła sylwetki autorów wykonywanych romansów m.in.  znanego rosyjskiego  XiX- wiecznego pisarza Iwana Turgieniewa oraz najsłynniejszego rosyjskiego barda okresu międzywojennego Aleksandra Wertyńskiego .

Sympatycy twórczości Barbary Kalinowskiej wprowadzeni w miły i refleksyjny nastrój, nagrodzili  artystkę gromkimi brawami.