01.012020

WYZWANIE - „Przeczytam 52 książki w 2020 roku”

Zachęcamy wszystkich czytelników naszej biblioteki do udziału w wydarzeniu „Przeczytam 52 książki w 2020 roku” Wyzwanie polega na przeczytaniu jednej dowolnej książki na tydzień. Książki wybierają czytelnicy sami. Decydują jaką książkę przeczytają!  Może być bardzo gruba lub cienka… Z liczby przeczytanych książek czytelnicy rozliczają się sami, bo wyzwanie jest dla nich. W tym wyzwaniu czytelnicy  sami walczą o siebie, o swój rozwój osobisty. Przeczytanymi książkami można się podzielić na portalu społecznościowym Facebooku (Przeczytam 52 książki w 2020 roku). Można też zgłosić się do biblioteki po listę, na której zapisujemy przeczytaną książkę.Twórcą internetowej inicjatywy „Przeczytam 52 książki w roku” jest Marcin Gnat absolwent dziennikarstwa i komunikacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 12 lat związany ze światem mediów cyfrowych.  W 2020 roku postanowił przenieść to wydarzenie na grunt bibliotek publicznych i szkolnych.