28.122020

SPOTKANIA PODRÓŻNICZE ON-LINE Z AFRYKĄ.

Uczniów a także wszystkich czytelników ZAPRASZAMY na dwa spotkania on-line z podróżnikiem, fotografem i miłośnikiem Afryki - ROBERTEM GONDKIEM.  „Spotkanie z Afryką - Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda” https://youtu.be/-IyRCfN47X8 oraz „Spotkanie z afrykańską przyrodą” https://youtu.be/MGskD0y7HaE
Premiera spotkań odbyła się  2 i 4 grudnia ale można je także oglądać obecnie. Linki do spotkań dostępne na stronie internetowej i facebooku biblioteki pozostaną aktywne do 31 grudnia 2020r.
ORGANIZATOR: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie.

„Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził 20 afrykańskich krajów. O czterech z nich opowie podczas pokazu. Będzie to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy. Zobaczymy jak różna jest Afryka. Odwiedzimy goryle górskie z Rwandy i szympansy w Ugandzie. Będziemy podziwiać afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków. Odwiedzimy masajskie wioski w Tanzanii. Afryka - ogromny, tajemniczy i ciekawy kontynent. Kraina pełna zwierząt. Lwy, słonie, hipopotamy, lamparty, nosorożce i bawoły. Ukryte na sawannie w Tanzanii i w tajemniczych lasach gór Rwandy. Goryle i mandryle z lasów deszczowych Gabonu. Szympansy znad jeziora Tanganika w Burundi. Góry i wulkany. Wysokie - pokryte lodowcami i niskie - porośnięte gęstym deszczowym lasem. Smaczne przekąski. Niezwykłe zabawki. Przygody i nauka języka suahili.

Robert Gondek: Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty  Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym  afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: "W drodze na najwyższe szczyty Afryki". Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili. A prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.”