533 099 673 - Wypożyczalnia dla dorosłych
537 932 935 - Danuta Wielgosz - Dyrektor Biblioteki
 • Facebook Biblioteka Radzijów
 • BIP Biblioteka Radzijów

RADZIEJÓW NA STARYCH ZDJĘCIACH - (wszelkie prawa zastrzeżone).

Z kolekcji Pana Szymona Szynkowskiego - ( wszelkie prawa zastrzeżone ).

 • Radziejowski rynek, prawdopodobnie początek XX wieku.
  Radziejowski rynek, prawdopodobnie początek XX wieku.
 • Tak wyglądała ulica Zdrojek (obecnie ul. Pogórna) 4 X 1929r. Na miejscu widocznego żurawia jest obecnie pompa, natomiast na miescu studni, przy której stoi rodzina właściciela zdjęcia jest kryty zbiornik przeciwpożarowy.
  Tak wyglądała ulica Zdrojek (obecnie ul. Pogórna) 4 X 1929r. Na miejscu widocznego żurawia jest obecnie pompa, natomiast na miescu studni, przy której stoi rodzina właściciela zdjęcia jest kryty zbiornik przeciwpożarowy.
 • Radziejów podczas okupacji niemieckiej w okresie II wojny światowej. Widok od wschodu (od strony dzisiejszych ogródków działkowych).
  Radziejów podczas okupacji niemieckiej w okresie II wojny światowej. Widok od wschodu (od strony dzisiejszych ogródków działkowych).
 • Na początku XX w. na radziejowskiej górce stało kilka wiatraków co dokładnie widać na przedwojennych mapach. Ostatni z nich drewniany koźlak usytuowany niedaleko dzisiejszego Liceum Ogólnokształcącego, spłonął 13 VIII 1987r.
  Na początku XX w. na radziejowskiej górce stało kilka wiatraków co dokładnie widać na przedwojennych mapach. Ostatni z nich drewniany koźlak usytuowany niedaleko dzisiejszego Liceum Ogólnokształcącego, spłonął 13 VIII 1987r.

Lokalizacja

Biblioteka