05.112010

Spotkanie autorskie z Janem Grzegorczykiem - poznańskim pisarzem, dziennikarzem,

4 listopada b.r.  w ramach działającego przy Miejskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie  Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło  się spotkanie autorskie z  Janem Grzegorczykiem - poznańskim pisarzem, dziennikarzem, współpracownikiem dominikańskiego pisma "W drodze" , autorem m.in. trylogii o przypadkach księdza Grosera: "Adieu"."Trufle'", "Cudze pole" oraz innych książek  o duchowości,  kondycji ludzkiej oraz wierze. Jan Grzegorczyk jest także autorem scenariuszy filmów dokumentalnych oraz audycji radiowych.

W swojej twórczości  porusza tematy ważne i interesujące, przekraczając nieraz  granice tabu. Często dlatego jest spychany na margines. Jednak książki takie jak "Niebo dla akrobaty" traktujące o miłosierdziu Bożym  są  czymś  co każdy powinien przeczytać.

Radziejowskiemu spotkaniu autora z czytelnikami  i miłośnikami jego prozy towarzyszył toruński jezuita o. Krzysztof Dobosz potwierdzający swoją obecnością zainteresowanie także kręgów kościelnych  twórczością pisarza.