27.042010

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie włącza się

w organizacje ogólnopolskiej  wiosennej akcji bibliotek pod hasłem "Tydzień Bibliotek"

Jak co rok Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie włącza się w organizacje ogólnopolskiej  wiosennej akcji bibliotek pod hasłem "Tydzień Bibliotek" , mającej promować literaturę i jej twórców , a także poszerzać krąg miłośników książek. Akcję  honorowym patronatem  objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Warszawie.

Oto harmonogram imprez w naszej bibliotece:

23 kwietnia -    " Dzień Książki i Praw Autorskich"

29 kwietnia - wyjazd laureatów dwóch pierwszych nagród ( w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów i szkół średnich)
 w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Fryderyku Chopinie pt. "Jaki był naprawdę Fryderyk Chopin ? " do Ośrodka Chopinowskiego
w Szafarni
 -  nagroda fundowana przez chopinologa z Włocławka p. Witolda Maćkowiaka ( osoba towarzysząca nagrodzonym - Danuta Wielgosz - pomysłodawca  konkursu)

10 maja - spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską - autorką  i ilustratorką  książek dla dzieci

11 maja -  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ( grupa dorosłych -  koordynator Dorota Świderska)

13 maja - Powiatowy Konkurs Recytatorski i plastyczny  " W Zwierzątkowie" - dla najmłodszych czytelników klas "O"

17 maja - godz.10.00 spotkanie autorskie z Reginą Zaleską Wojciechowską autorką m.in.baśni kujawskich.

25 maja - Powiatowy Dzień Bibliotekarza - spotkanie bibliotekarzy bibliotek publicznych i szkolnych ( współorganizator  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Koło Radziejów i Oddział SBP - Toruń)

27 maja - Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kujawach - Konkurs Krasomówczy

28 maja  - Dyskusyjny Klub Książki  -(grupa dziecięca - koordynator Karolina Ćwikła)
Wszystkim imprezom będą towarzyszyły wystawy tematyczne
Z uwagi na Rok Chopinowski instruktor   radziejowskiej biblioteki Danuta Wielgosz  oraz Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej
w Piotrkowie Kujawskim - Alina Miętkiewicz  zorganizują w pozostałych bibliotekach powiatu  montaż słowno - muzyczny na temat wielkiego polskiego kompozytora.  Imprezie będzie towarzyszyć wystawa prac malarskich wspomnianej Aliny Miętkiewicz, która już wkrótce prezentowana będzie w Konsulacie Polskim na Białorusi.